top of page

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

Dropbox Breach: hakerzy uzyskali nieautoryzowany dostęp do 130 repozytoriów kodów źródłowych GitHub

Zaktualizowano: 3 lis 2022


Usługa hostingu plików Dropbox ujawniła we wtorek, że padła ofiarą kampanii phishingowej, która umożliwiła niezidentyfikowanym cyberprzestępcom uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do 130 repozytoriów jej kodu źródłowego w serwisie GitHub.„Te repozytoria zawierały nasze własne kopie bibliotek innych firm, nieco zmodyfikowane do użytku przez Dropbox, wewnętrzne prototypy oraz niektóre narzędzia i pliki konfiguracyjne używane przez zespół ds. bezpieczeństwa”

– ujawniła firma w swoim doradztwie.W wyniku naruszenia uzyskano dostęp do niektórych kluczy API używanych przez programistów Dropbox, a także „kilka tysięcy nazwisk i adresów e-mail należących do pracowników Dropbox, obecnych i byłych klientów, leadów sprzedażowych i dostawców”.


Podkreślił jednak, że repozytoria nie zawierają kodu źródłowego związanego z jego podstawowymi aplikacjami lub infrastrukturą.


Dropbox, który oferuje między innymi usługi przechowywania w chmurze, tworzenia kopii zapasowych danych i podpisywania dokumentów, ma ponad 17,37 mln płacących użytkowników i 700 mln zarejestrowanych użytkowników według stanu na sierpień 2022 r .


Ujawnienie nastąpiło ponad miesiąc po tym, jak zarówno GitHub, jak i CircleCI ostrzegły przed atakami phishingowymi mającymi na celu kradzież danych uwierzytelniających GitHub poprzez fałszywe powiadomienia rzekomo pochodzące z platformy CI/CD.


Firma z siedzibą w San Francisco zauważyła, że ​​na początku października „wielu Dropboxerów otrzymało wiadomości phishingowe podszywające się pod CircleCI”, z których część prześlizgnęła się przez automatyczne filtry antyspamowe i trafiła do skrzynek pocztowych pracowników.


„Te autentycznie wyglądające e-maile kierowały pracowników do odwiedzenia fałszywej strony logowania CircleCI, wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła GitHub, a następnie użycia klucza uwierzytelniania sprzętowego do przekazania hasła jednorazowego (OTP) do złośliwej witryny” – wyjaśnił Dropbox.

Dlatego warto rozważyć stosowanie klucza fizycznego np Yubikey


Firma nie ujawniła, ilu jej pracowników padło ofiarą ataku phishingowego, ale poinformowała, że ​​podjęła natychmiastowe działania w celu rotacji wszystkich ujawnionych danych uwierzytelniających programistów i zaalarmowała organy ścigania.


Powiedział również, że nie znalazł dowodów na to, że jakiekolwiek dane klientów zostały skradzione w wyniku incydentu, dodając, że aktualizuje swoje systemy uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby obsługiwały sprzętowe klucze bezpieczeństwa w celu ochrony przed phishingiem.


„Czujni profesjonaliści mogą paść ofiarą starannie opracowanej wiadomości dostarczonej we właściwy sposób we właściwym czasie”

– podsumowała firma.


„Właśnie dlatego phishing jest tak skuteczny”.


Źródło:


71 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page