top of page

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

Nowa polityka TikTok potwierdza. Chińscy pracownicy mogą uzyskać dostęp do danych europejczyków


Popularna skrócona usługa udostępniania wideo TikTok zmienia swoją politykę prywatności dla europejskich użytkowników, aby wyraźnie wyjaśnić, że dostęp do danych użytkowników mogą mieć niektórzy pracownicy z całego świata, w tym z Chin.


Platforma będąca własnością ByteDance, która obecnie przechowuje dane użytkowników z Europy w Stanach Zjednoczonych i Singapurze, powiedziała, że ​​rewizja jest częścią jej bieżących wysiłków w zakresie zarządzania danymi, aby ograniczyć dostęp pracowników do użytkowników w regionie, zminimalizować przepływy danych poza nią i przechowywać informacje lokalnie.


Aktualizacja polityki prywatności dotyczy użytkowników znajdujących się w Wielkiej Brytanii, Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) i Szwajcarii i wchodzi w życie 2 grudnia 2022 r., według The Guardian.


„W oparciu o wykazaną potrzebę wykonywania swojej pracy, z zastrzeżeniem szeregu solidnych kontroli bezpieczeństwa i protokołów zatwierdzania oraz za pomocą metod uznanych w ramach RODO, zezwalamy niektórym pracownikom w naszej grupie korporacyjnej z siedzibą w Brazylii, Kanadzie i Chinach , Izrael, Japonia, Malezja, Filipiny, Singapur, Korea Południowa i USA zdalny dostęp do europejskich danych użytkowników TikTok” – podała firma .


TikTok powiedział dalej, że jego kontrola bezpieczeństwa obejmuje ograniczenia dostępu do systemu, szyfrowanie i bezpieczeństwo sieci, dodając, że nie zbiera dokładnych informacji o lokalizacji od swoich użytkowników w Europie.


Rozwój odbywa się również wbrew rosnącej kontroli regulacyjnej platformy po obu stronach Atlantyku, która ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. ByteDance wielokrotnie zaprzeczał, że jest kontrolowany przez chiński rząd.


W lipcu 2022 r. zahamowała kontrowersyjna aktualizacja polityki prywatności w Europie, która mogła pozwolić na wyświetlanie reklam kierowanych na podstawie aktywności użytkowników na platformie wideo społecznościowej bez ich wyraźnej zgody.


Zmagała się również z niesprzyjającą pogodą w USA, z Brendanem Carrem, republikańskim członkiem Federalnej Komisji Łączności (FCC), wzywającym do zakazu aplikacji ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym, aby chińskie władze mogły uzyskać dostęp do danych użytkowników.


W zeszłym miesiącu firma zakwestionowała raport Forbesa , że ​​chiński zespół ByteDance planuje wykorzystać platformę do śledzenia lokalizacji wybranych obywateli USA bez ich wiedzy i zgody.


#tiktok #bezpieczenstwo

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
Poznaj wiecej szczegołów...

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page