top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

OBS Studio 29.0 obiecuje obsługę klucza multimedialnego w systemie Linux, obsługę kodera AMD / IntelTrwają prace nad nową wersją OBS Studio (29.0), która obiecuje główne nowe funkcje i wiele ulepszeń jednego z najpopularniejszych, bezpłatnych, otwartych i wieloplatformowych programów do transmisji na żywo i nagrywania ekranu.


OBS Studio 29.0 weszło dzisiaj w publiczne testy beta, a wśród największych nowych funkcji, których użytkownicy powinni oczekiwać od tej nadchodzącej wersji, jest obsługa kluczy multimedialnych w systemie Linux, obsługa kodera AMD AV1 dla procesorów graficznych AMD RDNA3, obsługa kodera Intel AV1 dla Intel Arc Procesory graficzne, obsługa kodera Intel HEVC, 3-pasmowy filtr korektora, a także filtr kompresora.


Jeśli to ci nie wystarczy, OBS Studio 29.0 obiecuje również wiele innych ulepszeń, takich jak obsługa szyfrowania i uwierzytelniania dla wyjść SRT i RIST, ulepszenia filtrów wideo i audio NVIDIA , ulepszenia limitu pamięci Replay Buffer, możliwość kliknięcia prawym przyciskiem myszy i „Inspect”, ulepszona obsługa FFmpeg VA-API i obsługa Qt 6.4.1.


Nadchodząca wersja OBS Studio zmienia również domyślne ustawienie wstępne Simple Output NVENC na P5 w celu dodatkowej kompatybilności i zwiększenia wydajności, usuwa automatyczną numerację na etykietach Multiview, przyspiesza dynamiczne odzyskiwanie bitrate po spadku i dodaje licznik slajdów do paska narzędzi źródłowych, gdy wybierzemy pokazu slajdów z obrazami.


Oczywiście pojawi się również wiele poprawek błędów, które rozwiążą problemy z filtrami asynchronicznymi, poprawią wydajność wyjścia podglądu Decklink, naprawią problemy z kontrolą szybkości CQP dla koderów SVT i AOM AV1 oraz AMD HEVC, a także naprawią przechwytywanie UHD/4K YUV na karta przechwytująca AJA Kona HDM.


Dopóki OBS Studio 29.0 nie pojawi się oficjalnie, możesz wziąć wersję beta na jazdę próbną, pobierając i kompilując plik źródłowy ze strony GitHub projektu lub instalując aplikację Flatpak z repozytorium Flathub Beta. Należy jednak pamiętać, że jest to wersja przedpremierowa, której NIE należy używać do jakichkolwiek prac produkcyjnych!

47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Poznaj wiecej szczegołów...

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page