top of page
  • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

Sony dodaje początkową obsługę systemu Linux dla nowego kontrolera DualSense Edge na PS5

Zaktualizowano: 3 lis 2022Obsługa nowego sprzętu w systemie Linux jest zawsze dobra. Daje użytkownikom swobodę wyboru dowolnej platformy.


Ale w przypadku sprzętu do gier nie zawsze tak jest. W systemie Linux nie wszystkie akcesoria do gier działają zgodnie z oczekiwaniami.


Z drugiej strony Sony podejmuje rozsądny wysiłek, dodając początkowe wsparcie dla sprzętu, który nie został jeszcze wprowadzony na rynek.


DualSense Edge , bezprzewodowy kontroler nowej generacji firmy Sony, otrzymuje wsparcie dla systemu Linux!


Obsługa technologii DualSense Edge dla systemu Linux


Sony rozpoczęło prace nad zapewnieniem początkowego wsparcia w systemie Linux dla swojego niedawno ogłoszonego kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge, który ma trafić na półki sklepowe około 26 stycznia 2023 roku .


Bezprzewodowy kontroler DualSense Edge oferuje wiele opcji dostosowywania i funkcji, które odróżniają go od standardowych kontrolerów DualSense.


Niektóre z najważniejszych funkcji to:


  • Programowalne przyciski

  • Wymieniane przez użytkownika drążki

  • Możliwość dostosowania czułości drążka i spustu

  • Profile kontrolne

  • Dotykowa informacja zwrotna

Roderick Colenbrander jest liderem rozwoju początkowego wsparcia dla systemu Linux firmy Sony.


Niedawno dodał nową łatkę do oficjalnego repozytorium sterowników hid-playstation , która umożliwiła wstępną obsługę kontrolera DualSense Edge.


Możesz oczekiwać, że to wczesne wsparcie pojawi się wraz z nadchodzącym jądrem Linux 6.1 .

Wspomina, że ​​dodanie identyfikatorów urządzeń do repozytorium powinno umożliwić kontrolerom DualSense Edge działanie podobne do standardowych kontrolerów DualSense.


Obsługa nowych funkcji, takich jak reprogramowalne przyciski i dostosowywanie czułości drążków, zostanie wprowadzona później.


Dlatego wsparcie dla tego kontrolera powinno dojrzeć w miarę upływu czasu, a decyzja Sony o dodaniu obsługi Linuksa wydaje się słuszna.


Dodanie obsługi Linuksa dla nadchodzącego produktu zwiększa zaufanie potencjalnych klientów, którzy lubią używać kontrolera na wielu platformach. Nie zapominajmy, że powinno to pomóc w zwiększeniu sprzedaży i dać im przewagę nad konkurencją.


#ps5 #dualsense #kernel #linuks #linux


21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Poznaj wiecej szczegołów...

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page