top of page

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

Użytkownicy Revolut muszą być czujni na niebezpieczną próbę wyłudzenia danych

Użytkownicy Revolut muszą być czujni na niebezpieczną próbę wyłudzenia danych – ostrzega CSIRT KNF. W ekstremalnych sytuacjach, nawet dokumenty tożsamości mogą być zagrożone.Fałszywe strony banków nie są niczym nowym, jednak próba wyłudzenia danych przez podszywanie się pod fintech, takiego jak Revolut, zaskakuje.


Przestępcy opracowali kampanię, w ramach której wysyłają SMS-y informujące o domniemanym ograniczeniu funkcji Revolut i potrzebie weryfikacji konta – informuje CSIRT KNF.


Wiadomość zawiera link, który prowadzi na zmanipulowaną stronę Revolut, imitującą proces tworzenia konta w celu wyłudzenia danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, a nawet zdjęcie i skan paszportu.Uzyskane informacje trafiają w ręce przestępców, którzy, dysponując tak obszernym zestawem danych, mogą wyrządzić poważne szkody ofierze.


Potencjalne ryzyka obejmują między innymi uzyskanie kredytów i pożyczek w instytucjach parabankowych na dane ofiary, czy też rejestrację w innych usługach finansowych.


Dlatego nie dajcie się oszukać. Wszelkie konieczne operacje w Revolut można przeprowadzić za pomocą oficjalnej aplikacji. Nie ma potrzeby odwiedzania żadnych stron internetowych ani klikania w podejrzane linki.


W związku z tym atakiem, warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji:

 1. Zawsze sprawdzaj nadawcę wiadomości: Fałszywe wiadomości mogą pochodzić od nieznanych numerów telefonów lub podejrzanie wyglądających adresów e-mail. Zwracaj uwagę na ewentualne błędy w pisowni lub nietypowe sformułowania.

 2. Nigdy nie klikaj w linki w podejrzanych wiadomościach: Jeśli nie jesteś pewien, czy wiadomość jest autentyczna, nie otwieraj żadnych linków ani załączników. Zamiast tego skontaktuj się z dostawcą usługi bezpośrednio, korzystając z oficjalnych kanałów komunikacji.

 3. Uaktualniaj oprogramowanie i aplikacje: Regularne aktualizacje oprogramowania i aplikacji na urządzeniach pomagają naprawiać luki bezpieczeństwa, które mogą być wykorzystywane przez przestępców.

 4. Korzystaj z silnych haseł i wieloskładnikowego uwierzytelniania: Silne hasła oraz dodatkowe metody uwierzytelniania, takie jak autoryzacja dwuetapowa, mogą znacznie utrudnić dostęp do konta przez osoby niepowołane.

 5. Zachowuj ostrożność w przypadku podawania danych osobowych: Nigdy nie udostępniaj swoich danych osobowych, takich jak numer telefonu, adres e-mail czy informacje o dokumencie tożsamości, w odpowiedzi na nieznane prośby.

 6. Bądź świadomy zagrożeń: Regularnie edukuj się na temat zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem, aby być świadomym aktualnych technik wykorzystywanych przez oszustów.

Przestrzegając tych zasad, znacznie zmniejszysz ryzyko stania się ofiarą ataków phishingowych i innych prób wyłudzenia danych. Pamiętaj, że w przypadku wątpliwości zawsze warto skontaktować się z obsługą klienta danej usługi finansowej, korzystając z oficjalnych środków komunikacji, takich jak strona internetowa, e-mail czy telefon.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page