top of page

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

Wydano OBS Studio 28.1 ze zaktualizowanymi ustawieniami wstępnymi NVENC, ulepszeniami wirtualnej kamProjekt OBS Studio został wydany dzisiaj OBS Studio 28.1 jako pierwsza duża aktualizacja najnowszej serii 28.x tego potężnego, powszechnie używanego, darmowego, open-source i międzyplatformowego oprogramowania do strumieniowania na żywo i nagrywania ekranu dla GNU/Linuksa, macOS i Windows.

OBS Studio 28.1 jest tutaj dwa miesiące po OBS Studio 28.0 i wprowadza zaktualizowane ustawienia wstępne NVENC, dzieląc je na trzy różne ustawienia, a mianowicie tryb Preset, Tuning i Multipass. Tryb wieloprzebiegowy sam w sobie zawiera trzy ustawienia, a mianowicie Wyłączone, Rozdzielczość ćwiartkowa i Pełna rozdzielczość, i są one używane do określenia, czy podczas kodowania używany jest drugi przebieg.

Z drugiej strony tryb strojenia służy do określania, czy podczas kodowania priorytet będzie miała latencja lub jakość, a także oferuje trzy ustawienia, a mianowicie wysoką jakość, niską latencję i bardzo niską latencję. Ponadto ustawienia wstępne NVENC są teraz oznaczone jako P1 do P7 od najniższej do najwyższej jakości.

Zwróć uwagę, że wyższe ustawienia wstępne mogą wiązać się z większym użyciem GPU, co może wpłynąć na wydajność gier działających jednocześnie z OBS. Liczba jednoczesnych sesji kodowania NVENC może być mniejsza w przypadku korzystania z najwyższych ustawień wstępnych. OBS automatycznie zmapuję twoje bieżące ustawienia NVENC do najbliższego ustawienia wstępnego podczas aktualizacji” – wyjaśnili twórcy w informacjach o wydaniu.

OBS Studio 28.1 umożliwia również wybór określonego źródła dla kamery wirtualnej, przenosi opcję „Zawsze na wierzchu” do menu Widok i naprawia różne błędy mające wpływ na metodę mieszania w trybie Studio, wygląd widżetu Stats, jak a także gry Direct3D 9 i kamera wirtualna systemu Windows.

Rozwiązuje również przypadek, w którym przechwytywanie wideo jest przyciemnione, gdy zarówno luma wipe, jak i filtrowanie skali są włączone w tym samym czasie. Dla użytkowników systemu Windows ta wersja dodaje koder sprzętowy NVENC AV1, który obecnie działa tylko z formatami kolorów NV12 (domyślny OBS) i P010 oraz procesorami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 40.


OBS Studio 28.1 jest już dostępny do pobrania jako aplikacja Flatpak z Flathub . Jeśli masz zainstalowaną wersję 28.0 na swoich dystrybucjach GNU/Linux, wszystko, co musisz zrobić, aby zaktualizować wersję 28.1, to uruchomić flatpak update polecenie w emulatorze terminala.


W Ubuntu można go zainstalować wydając polecenie:

sudo add-apt-repository ppa:obsproject/obs-studio
sudo apt update
sudo apt install ffmpeg obs-studio


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page