top of page

Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Zdjęcie autoraPiotr Kośka

DevOps News i nie tylko - 2024-03-04
Hej, Witajcie w pierwszym newsletterze na mojej stronie. Będzie to przekrój aktualności i ciekawych materiałów na, które natrafiłem w poprzednim tygodniu biegając po internecie. Możliwe że znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub poznasz jakieś narzędzie którego nie znałeś :). Zapraszam.


P.S - a newsletter będzie pokazywał się co tydzień we wtorek :) :D Do samego newslettera można się zapisać tu: https://szkolenia.cloud/devops/

Lub na tej stronie do globalnych wiadomości i artykułów publikowanych na tej stronie :)


Ponad 100 000 Zainfekowanych repozytoriów na github - W ostatnim badaniu zespół Apiiro odkrył, że ponad 100,000 repozytoriów na GitHubie zostało zainfekowanych za pomocą kampanii repo confusion. Atak, polegający na podszywaniu się pod znane i zaufane repozytoria, zagraża milionom, gdy programiści nieświadomie korzystają z zainfekowanych wersji. Złośliwe repozytoria, zawierające obciążone malware, są promowane w sieci, co prowadzi do kradzieży danych przez złośliwe oprogramowanie. Apiiro podkreśla potrzebę monitorowania kodu w celu wykrywania złośliwych ładunków i zabezpieczenia całej organizacji.


Odkryj przyszłość hostowania z "Self-Hosting is Dead. Hybrid is the Way to Go". Ten porywający artykuł rzuca światło na ewolucję infrastruktury IT, przekonując, że model hybrydowy jest kluczem do zrównoważonego rozwoju, elastyczności i bezpieczeństwa w dzisiejszym cyfrowym świecie. Zanurz się w dyskusji o korzyściach płynących z połączenia chmury z lokalnymi zasobami, by zrozumieć, dlaczego hybryda dominuje na horyzoncie technologicznym. Idealna lektura dla tych, którzy szukają inspiracji do modernizacji swojej infrastruktury IT!


Jak korzystać z kontenerów testowych w Jenkins CI - "Odkryj nowatorskie podejście do testowania w Jenkins CI z użyciem Testcontainers!" Ten praktyczny artykuł na blogu Docker pokazuje, jak skutecznie wykorzystać Testcontainers na Jenkins CI, zwiększając efektywność i niezawodność procesów CI/CD. Przewodnik krok po kroku wprowadza w świat dynamicznych kontenerów i Kubernetes pods jako agentów, oferując łatwe do zastosowania rozwiązania dla testów opartych na Testcontainers. To niezbędna lektura dla każdego dewelopera i specjalisty DevOps szukającego sposobów na optymalizację i automatyzację testów w środowiskach CI.


Odkryj nieodkryte skarby wśród aplikacji dla Maca z "Top Free Utility Mac Apps You Aren’t Using"! Ten artykuł przewodnik po wyselekcjonowanych, darmowych narzędziach ujawnia, jak w pełni wykorzystać potencjał Twojego Maca, podnosząc produktywność i optymalizując przepływ pracy. Z aplikacjami, które mogą nie być jeszcze na Twoim radarze, ale zasługują na miejsce w Twoim arsenale narzędziowym, jest to must-read dla każdego użytkownika Maca poszukującego sposobów na ulepszenie swojego cyfrowego życia


Zainspiruj swoją podróż deweloperską z "7 Best Podcasts for Newbie Devs"! Ten artykuł to brama do świata podcastów, które są idealne dla początkujących programistów, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności. Od inspirujących historii przejścia do branży IT po techniczne dyskusje i praktyczne wskazówki – te podcasty oferują wsparcie, motywację i edukację. Niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie nauki kodowania, czy szukasz sposobów na rozwój w swojej karierze deweloperskiej, znajdziesz coś dla siebie. To doskonały sposób, by uczyć się i rosnąć nawet wtedy, gdy jesteś w ruchu!


"Odkryj, jak przekształcić setki wysłanych CV w oferty pracy z '50 Golden Tips for Landing a Tech Job in 15 Months'! Ta dogłębna analiza oferuje nieocenione wskazówki i strategie, które pomogły autorowi przejść od frustrującej poszukiwania pracy do otrzymania dwóch ofert pracy. Artykuł zawiera praktyczne porady dotyczące przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych, optymalizacji CV, skutecznego networkingu i wykorzystania platform pracy. Niezależnie od tego, gdzie jesteś w swojej karierze technologicznej, te złote porady mogą pomóc Ci wyróżnić się na rynku pracy"​ Zapraszam Piotr "TheRealMamuth" Kośka. Miłej lektury.

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Śledź nasze wpisy w social media

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube

Poznaj terraform jedno z najepszych narzedzi do zarządzania infrastrukturą w kodzie (IaC) - w kursie tym przeprowadzam Cię przez proces instalacji i konfiguracji tego narzędzia.

bottom of page